Upravit stránku

Nabízíme české ryby z chovů z čistého a zdravého prostředí našich rybníků. Ryby (kapr, štika, lín, amur, tolstolobik, sumec aj.) mají kvalitu BIOproduktů. Chováme je na chráněných územích, v národních přírodních rezervacích a dalších oblastech bez výrazného vlivu člověka na přírodu.

Ryby k zarybňování i volnému prodeji pro veřejnost

Živé ryby dodáváme spotřebitelům k zarybňování revírů, a to ve velikosti násad až po trofejní ryby pro potřeby dalších chovatelů i provozovatelů sportovních rybářských revírů. Na jednotlivých sádkách rybářství v Chlumci nad Cidlinou probíhá také prodej živých ryb pro širokou veřejnost. 

Sortiment jednotlivých druhů ryb se řídí jejich sezónní dostupností. Pro bližší informace o aktuálně dostupném sortimentu i organizaci prodeje ryb na jednotlivých sádkách kontaktujte uvedené pracovníky sádek.

Výlov rybníků

Provozní doba na sádkách – od 1. 5. 2021 

ŽehuňBřezina (Žabakor) 
 

Chlumec nad CidlinouKopidlnoStřehom, Charvatce

PÁ 14-16 hod.


V současné době zde prodej ryb neprobíhá!
 

V současné době zde prodej ryb neprobíhá!

V současné době zde prodej ryb neprobíhá!

V současné době zde prodej ryb neprobíhá!

Ceny

Kapr I.tř.PstruhŠtikaTolstolobikKapr výběrAmurLín
85 Kč/kg150 Kč220 Kč50 Kč85 Kč85 Kč100 Kč

Staletími prověřený postup chovu ryb

Naše rybářství v Chlumci nad Cidlinou je tradiční rybníkářská firma s produkcí živých ryb typických pro chov ryb v rybnících – kapr, štika, lín, amur, tolstolobik, sumec. Převážná část našich rybníků je v nadmořské výšce do 400 m.n.m., tedy v nižších polohách. Chov ryb zde probíhá staletími prověřenými postupy, vše je především ruční práce.

Velký podíl produkce našich ryb pochází z rybníků z chráněných území – CHKO Český ráj, Národní přírodní rezervace Žehuňský rybník, Natura 2000 Rožďalovické rybníky, nebo z oblastí bez výrazného vlivu činnosti člověka na přírodu (Jabkenická obora).

Kvalita bioproduktů

Naše ryby z čistého a zdravého prostředí s přirozenou potravou mají kvalitu bioproduktů. Splňují moderní lékařské představy o zdravé výživě, která předchází kardiovaskulárním problémům. Svědčí o tom i program Výzkumného ústavu ve Vodňanech, Pražskému IKEMU a Lázní Poděbrady.

Tento způsob produkce je zároveň zárukou udržitelného trvalého rozvoje produkce ryb (na rozdíl od lovu ryb v mořích). Navíc je veterinární správou sledováno dodržování hygienických podmínek chovu. 

Sladkovodní druhy ryb dále zpracováváme v souladu s Českou cechovní normou.

KDE NAKOUPÍTE RYBY A VÝROBKY?