Upravit stránku
Ladislav Vacek, ředitel společnosti

Ladislav Vacek
ředitel společnosti

Od nejútlejšího mládí se motá kolem vody. Ve 14 letech nastoupil na rybářské učiliště v Třeboni a přes Rybářskou školu ve Vodňanech pokračoval ve studiu biologie a ekonomiky na VŠ.

Působení ve firmě: Nastoupil po studiu v září 1989 a postupně vystřídal různé pozice. Od 1. 5. 2009 místopředseda představenstva a ředitel společnosti. V roce 2013 zvolen jako Viceprezident Rybářského sdružení ČR a tuto pozici obhájil i v roce 2018 na dalších 5 let. V současné době nejvíce řeší legislativně-administrativní těžkosti produkčního rybářství

Koníčky: Sportovní rybolov, myslivost, rodina (dědeček)

Motto: „Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce hledá důvod,” Jan Werich

Rybářství, chov ryb, udržování rybníků a práce okolo byla mým snem již od útlého mládí a mám to štěstí, že jsem svůj sen dovedl do úspěšné realizace. Dělám, co mě baví a snad je to i na mé práci znát. Zároveň to beru jako udržování tradice a pokračování v práci našich předků.

Adam Vacek
sportovní revír Štít

Na své práci má nejradši, že je různorodá, odpovědná – ve smyslu samostatnosti, organizaci vlastního času a odpovědnosti za výsledek střediska. Dělá mu radost, když od zákazníci odjíždí spokojení a chválí revír i práci.

Působení ve firmě: Má vystudované gymnázium v Novém Bydžově. V současné době si dálkově dodělává odborné rybářské vzdělání ve Vodňanech. Ve firmě je od 1. 7. 2018. Má na starosti sportovní revír Štít.

Koníčky: Má dva typy zájmů. Jeden typ souvisí s jeho soutěživostí a hravostí, tedy obecně sporty, hlavně volejbal, také společenské hry, poker a on-line hry. U druhého typu pak zrelaxuji sám se sebou – cyklistika, hiking nebo sportovní rybařina, ale z té už je teď víc práce než koníček.

Motto: Pokračovat v rodinné tradici po řediteli a spolumajiteli firmy.

Adam Vacek <br>Sportovní revír Štít<br>
Vztah k rybářství a přírodě ve mně rodiče budovali od malička. Táta mě bral s sebou na ryby, nejdříve jsem chytal pouze na kus větve s vlascem. Potom jsem získal svůj první prut po nějakém pytlákovi, kterému byl zabaven. Když mi bylo 15 let, začal jsem chodit pomáhat na výlovy a s dalšími činnostmi v rybníkářství.

Pavel Scheiner <br>zpracování ryb<br>

Pavel Scheiner
zpracování ryb

Kolem ryb se pohybuje již od 6 let. Rybníkářství, jeho historie a odkaz pro další generace je pro něj závazkem a životním posláním. Stejně tak radost z reakcí zákazníků, když jim chutnají naše výrobky. Jeho cílem je naučit zákazníky vnímat rybu jako kvalitní zdravou potravinu.

Působení ve firmě: Do firmy nastoupil krátce po ukončení studia na vysoké škole v roce 2009 na pozici Vedoucí výroby na Zpracovně ryb. Od roku 2017 je na pozici Vedoucí střediska Zpracovna ryb.

Koníčky: Jízda na kole, běh, víno, vysokohorská turistika a vaření.

Motto: Rybníkáři pečují o krajinu, pečují o vodu, která dává život. 

Již v mládí jsem se dostal ke sportovnímu rybolovu. Pobyt u vody a vnímání přírody mne přesvědčil o dalším možném směru se zabývat rybami mnohem více. Následovala volba školy (SOUR Třeboň). Prvotní šok, kdy jsem se učil chodit v bahně a řídit loď se vystřídalo s nadšením „Tohle chci prostě dělat“.

Tomáš Zajíc
Vedoucí střediska Chlumec nad Cidlinou

 

Působení ve firmě: Má vystudovanou Zemědělskou fakultu v oboru Rybářství 
a doktorské studium Rybářství se zaměřením na výživu a kvalitu masa kapra a dalších druhů, do roku 2015 působil i jako vědecký pracovník.

Koníčky: Rybářství, myslivost, historie

Motto

Tomáš Zajíc

KDE NAKOUPÍTE RYBY A VÝROBKY?